Suzuki 1300 Rallycup
HEM 1300 Rallycup Föreningen 1300 Rallycup Nyheter Bild- Mediagalleri Press Forum Select language
Inbjudan/Anmälan
Kontakta oss
Cuptabell
Cupvinnarna
Cupteamen
Reglemente
Anmälarlicenser
Tävlingskalender
Tävlingssponsorer
Reservdelar/tillbehör
   CUPTABELL 2020

Cuptabellen uppdateras efter varje tävling när den officiella resultatlistan är fastställd.
**** =  Deltagit i tävlingen men med fel reglemente, ej poängbedömd.

Vinter
Nr Datum Tävlingar Klubb Var
1 18/1 Tierpsrundan         MK Tierp              Tierp
2 8/2 Bergslagsrallyt             Ludvika
3 22/2 Gestrikekanna  Järbo MK Järbo
4 7/3 LBC-Ruschen Lima MK               
Lima
  25/1 Tacktiverallyt SMK Dala Falun Falun
OBS! Reservtävling får bara räknas om någon ordinarie tävling blir inställd
Sommar
         
         
   

 

   
         
         
         
         
Vinter. Fyra vintertävlingar. Två av fyra vintertävlingar räknas men vi kör ingen separat cup. Max 2 st resultat får alltså tas med från vintern oavsett vi kör 2, 3 eller 4 tävlingar.

1300 RallyCup 2020
(2 av 4 vintertävlingar får räknas, samt i totalen får 7 av 11 tävlingar räknas)
        Deltävling
  Namn  Fk  Klubb  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Poäng
1 Joacim Rydin/Magnus Simensen A MK Ramunder  54,00 54,00
2 Jan Erik Eriksson/Magnus Nilsson A Ludvika MS 46,00 46,00
3 Anton Larsson/Jim Hilmersson A MK Ratten 39,50 39,50
4 Hugo Johansson/Tommy Svensson C Bengtsfors MC 36,50 36,50
5 Ricardo Hillesjö/Björn Wessel B Haninge MK 33,50 33,50
6 Anders Kolberg/Olof Lundström B MK Team Westom 32,00 32,00
7 Roger Eriksson/Anton Persson B Ludvika MS 30,25 30,25
8 Vesa Kujanpää/Pasi Jokitalo C Södertälje KRC 12,25 12,25
9 John Klintberg/Erik Björklund C Västerås MS 11,00 11,00
10 Juha Limatainen/Tim Hammarström C SMK Trollhättan                       0,00

  1300 JuniorCup 2020 (2 av 4 vintertävlingar får räknas, samt i totalen får 7 av 11 tävlingar räknas)
        Deltävling
  Namn  Fk  Klubb  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
11
Poäng
1 Anton Larsson/Jim Hilmersson A MK Ratten 54,00 54,00
2 Hugo Johansson/Tommy Svensson C Bengtsfors MC 46,00 46,00
4 Anders Kolberg/Olof Lundström B MK Team Westom       40,00               40,00

  Utbildnings klass 2020 (2 av 4 vintertävlingar får räknas, samt i totalen får 7 av 11 tävlingar räknas)
        Deltävling
  Namn  Fk  Klubb  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Poäng
1 Marcus Andersson/Johnny Andersson U Hamre MK 52,00 52,00
2 Gustav Hartzell/Andreas Stålehammar U Norrköpings MK       20,50               20,50



   Arkiverade cuptabeller     Öppnas i nytt fönster eller flik - cuptabeller t.o.m. 2011 som PDF
2000 2001 2002 2003 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010
2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019    





HEM Bild- Mediagalleri
Följ oss
på Facebook

© 1300 Rallycup
Org. nr: 802463-3755
BG 822-4073
Swish 1235351465
e-post. styrelsen@1300rallycup.se

Om kakor (Cookies)

Webmaster:

Produktion: <beki>
SUZUKI 1300 Rallycup Press
Föreningen 1300 Rallycup Forum
Nyheter Translate